joannleeolsen4213 joannleeolsen4213
  • 14-03-2021
  • Mathematics
contestada

Ms. Johnson bought two dozen cookies at $13.20 for her students. What is the cost for each cookie that is given to her students? *

Respuesta :

colesparks51
colesparks51 colesparks51
  • 14-03-2021
13.20 divided by 24.

That’s $.55 a cookie.
Answer Link

Otras preguntas

2 1/6 years = How many months
What does e-waste or electronic waste not include?
Margaret is going on vacation to Alaska. She has 13 sweaters and needs to choose 6 to take with her on vacation. How many ways can she choose the 6 sweaters to
Read and choose the correct option with the stem-changing verb in the preterite . The sisters ________ (dress) their dolls as the plane took off. (1 point) to
please help me!!!!lol
add commas to the sentence
And orange falls of a display at a store and rolls 5 meters in 2.5 seconds.What is the average speed of the orange
What is the slope of the line that passes through the line containing (-6, 1) and (4, 8)?
PLS HURRY!! What is the motivation behind Napoleon’s actions in the excerpt?? 1.) his wish to destroy the plans of the hens and ducks to ruin the chalk marks
Can you help me please? I'll mark brainiest