yasinrecoveryemail yasinrecoveryemail
  • 14-03-2021
  • Mathematics
contestada

I’m having trouble on number 4

Im having trouble on number 4 class=

Respuesta :

h4M63Rger
h4M63Rger h4M63Rger
  • 14-03-2021
A) the graph shows the cost is $ per gallon
B) 1 gal costs 4$ that means
0,5 (1/2) gal = 2 $ *divided by 2*
Answer Link

Otras preguntas

A recent poll found that 433 of the 1548 randomly selected adults questioned felt that
What happens to rocks fragments and other materials carried by water
Should an hco focus clinical measurement in an office of quality management?
What is meant by bonded warehouse?
Radicals and realists explain and understand the international system differently. realists tend to focus on __________ because of its emphasis on power. radica
Let ​ x^{2}+18x=44 What values make an equivalent number sentence after completing the square? The 2 is an exponent.
In 2014 the poverty line was about _______ for a family of four.
When a staff member asks a nurse what a karyotype is how should the nurse respond?
15 points!!!!: Kerri drives $150$ miles to visit her grandmother. She starts off driving $60$ miles per hour, but then encounters road construction and has to d
The williams family just bought a new van. the cost of the van is $26,857.00. state sales tax is 6% on the cost of the van. in addition, there is $250 worth of