KortlynVolkmannn KortlynVolkmannn
  • 16-11-2016
  • Mathematics
contestada

if 3 3/4 lb. of candy cost $20.25, how much would 1 lb. of candy cost.

Respuesta :

cedes2018 cedes2018
  • 16-11-2016
$5.40 
because $20.25/3.75 = 5.4
Answer Link
Jisallyouget
Jisallyouget Jisallyouget
  • 16-11-2016
20.25/ 3.75= $5.40
that's the answer
Answer Link

Otras preguntas

Breeder reactors get their name from
Nonrestrictive clauses do not use commas. True or false.
Nonrestrictive clauses do not use commas. True or false.
write 2934/18 as a whole or mixed number
How many moles of O2 are produced when 0.500 mol of KO2 reacts in this fashion?
The three particles that make up atoms are a. protons, neutrons, and isotopes. b. neutrons, isotopes, and electrons. c. positives, negatives, and neutrals. d
Without mass media, the public wouldn't have any idea what was going on in the world. a. True b. False
What were white Southerners who were willing to cooperate with the Republicans called?
how would you respond to a person who tells you not to believe scientific theory because theories are only possible for explanations that are not packed by evid
Which receptors respond to a scraped knee? A. thermoreceptors B. pain receptors C. chemoreceptors D. photoreceptors