thristy1234 thristy1234
  • 15-03-2021
  • Mathematics
contestada

Eight notebooks cost $10. At this rate, how much would 12 notebooks cost?

Respuesta :

bravo8711 bravo8711
  • 15-03-2021
15 dollars
Each notebook it’s 1.25 so if u times 1.25 by 12 u get 15 dollars
Answer Link

Otras preguntas

An example of an aerobic exercise Question 11 options: a) Running a marathon b) Sprinting c) Long distance swimming d) A and C
Which of the following describes the Rough Riders? (1 point) They were a group of cavalry officers who fought in the Indian Wars under George Custer. The
Hi !I'm brazilian and I don't speak English, so sorry me for my bad grammar :/I've a doubt: when I've to put in the "to" behind a verb ?I see a lot of verbs who
What made people want to come to the new england colonies?
What is the gcf of 19 and 45?
Determine the number of bonding electrons and the number of nonbonding electrons in the structure of of2.
How could forensic scientists use isotopic analysis??
A chemistry student weighs out 0.0475g of sulfurous acid H2SO3, a diprotic acid, into a 250.mL volumetric flask and dilutes to the mark with distilled water. H
A 35 foot board is to be cut into two pieces, one which is 7 feet smaller than the other. What will be the size of the two pieces?
what is the simplest form of this question 3 2/3+1/3(42+48k)