sewenger sewenger
  • 15-03-2021
  • Mathematics
contestada

If 5 ounces of honey cost $2.50 what will be the cost for 2 ounces?

Respuesta :

kaydriaunnagraham74 kaydriaunnagraham74
  • 15-03-2021

Answer:

50cents.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Carmen tells Martina, "I had sex twice without protection and I didn't get pregnant or any STIs. I'm sure you'll be fine too." What type of peer pressure is C
Is 0.286 rational or I rational
How do I change 18.386 meters to centimeters
What two methods does Tocqueville say may be used to establish equality
If a number is added to itself and the sum is multiplied by 2 the product is 4
Which words make up the adverb phrase in this sentence? In colonial days, there were no fire departments. A.In colonial days B.fire departments C.there were
If Vanessa has 30 dollars and Vincent comes and steels -7 how much is left
(The teachers) _____ will work with the students on the program.
What is five thousand two hundred twenty-five and seventy-two thousandths expressed in standard form?
Which of the following actions can be used to avoid plagiarism in the media? I. quoting and attributing II. paraphrasing and attributing III. paraphrasing only