wl22arussell wl22arussell
  • 11-04-2021
  • Mathematics
contestada

Supposed to 14 inches of water cost $.70 at the same rate how much will 11 inches of wire cost

Respuesta :

grebn
grebn grebn
  • 11-04-2021
$.55–> 14*.7= .05 .05* 11=.55
Answer Link

Otras preguntas

An arithmetic series is represented by the equation (picture). Which of the following is true? A. The value of the series is greater than the value of the 24th
In the world of chemistry, a 'mole' is a number of something... a very large number of something. Just as a 'dozen' is 12 of something, a 'mole' is about 6.02*
Write an equation of each line
How did the Mesopotamian religion connect with nature
A girl's feet are negative 4 over 6 yards from the surface of a pool. A boy's feet are negative 1 over 6 yards from the surface of the pool. Determine whose fee
The cost for a pack of 9 padlocks is $25.20 Find the unit price in dollars per padlock. If necessary, round your answer to the nearest cent.
The price of a technology stock has dropped to $9.54 today. Yesterday's price was $9.61 . Find the percentage decrease. Round your answer to the nearest tent
1.  EXPLAIN THE CONCEPTS OF CONDITIONAL AND INDEPENDENT PROBABILITY AND GIVE EXAMPLES  2. WHEN GIVEN A RAW SCORE, EXPLAIN HOW TO USE THE NORMAL CURVE TO COMP
Can someone pls read this and then tell me the right answer thank you and I will give brainliest
Solve the system by substitution. y=-x^2+2x+10 y=x+4 A. (3,7), (-2,2) B. (-1,3), (2,6) C. (0,4), (4,8) D. (1,5), (5,9)