tkendrick0002 tkendrick0002
  • 12-04-2021
  • Mathematics
contestada

Sams sells a 5-lb bag of beans for $17.25. How much is the unit price?

Respuesta :

njkver36
njkver36 njkver36
  • 13-04-2021

Answer:

$3.45

Step-by-step explanation:

17.25 divided by 5 is equal to 3.45

Answer Link

Otras preguntas

What is the value of x in the figure below? In this diagram, AABD - ACAD.
7n +9 = -1+6(n+4)can someone walk me through this please?​
Why did rulers often build massive buildings?
(Please answer) How are the pyramids similar and different from the ziggurats of Mesopotamia?
While all information that is found in print sources is reliable, the information found online may not be reliable. Select one: True False
"The personality disorder characterized by unreasonable fear of abandonment, fear of being rejected, avoidance of disagreement, inability to make decisions for
Convert the following to slope-intercept form. 4x + 3y = 24
One factor that affects the speed of a wave is the _________________of medium.
A circuit with a lagging 0.7 pf delivers 1500 watts and 2100VA. What amount of vars must be added to bring the pf to 0.85
When titrating 50.0 mL of 0.10 M H2SO4 with 0.10 M NaOH, how many mL of NaOH will you have added to reach the 1st equivalence point?