mcdonalds567
mcdonalds567 mcdonalds567
  • 12-04-2021
  • Mathematics
contestada

A 12-kg bag of mangoes costs $9.00

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-04-2021

Answer:

I think it would be around $1.33 for each kg

Step-by-step explanation:

You would divide 12 by 9. Once you do that, you get 1.33

Answer Link

Otras preguntas

pls answer fast and correct I will mark the brainliestconnect the right meaning to its right question
(Document D)Based just on this document, were the similarities between samurai and knights greater than the differences? Provide evidence to support your answer
PEASEEEE JUST HELP ME ANYONE NOWWW 50 points
Fifty people were surveyed about their favorite flavor of frozen yogurt. The results of the survey are displayed in the circle graph. How many people prefer str
I've been waiting for a while for someone to answer that movie Encanto question Summarize the movie Encanto with these questions. (this is for an essay, about
I NEED THIS NOW PLSSSS> which part of this graph shows a nonliner relationship A.4 B.1 C.2 D.3
Instrucciones: Lee el tema que se te presenta. Escribe tu respuesta usando oraciones completas. Using what you have learned about " Festivals, " write five sent
A dilation with a scale factor of 4 is a(n) _____________________. enlargement reduction
what is ten minus x is less than or equal to 35?
12. The single biggest invention, perfected during the Song Dynasty of China, that changed the world, for better or worse, was the use of ___________________.