majorbernice05 majorbernice05
  • 12-04-2021
  • Mathematics
contestada

hillary paid 8$ for 12 dounts. what is the approximate unit cost for each donut

Respuesta :

reynajoseph306 reynajoseph306
  • 12-04-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

You have to multiply 8 times 12 and that is 96

Answer Link
akiragibson428 akiragibson428
  • 12-04-2021

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

12÷8

Answer Link

Otras preguntas

What type of organic molecule will be created if alanine bonded with many other amino acids such as serine and glycine
1. Ella ______________ esquiar. 2. Ud. _________________ ver la tele. 3. Tu _________________ reciclar.
Which of the following is NOT something you can specify in the bullets and numbering dialog box?
In “‘Agua Viva,’ A Sculpture by Alfred Gonzalez,” Fredo decides to title his sculpture “Agua Viva” because _____. it uses running water to make the sculpture l
germany kicked off world war 2 in europe by attacking this nation
find the angle of elevation of the sun if a building 100 feet tall casts a shadow 150 feet long.
When measuring the volume of a liquid in a graduating cylinder, you measure_____.
−9(x+6)=−9x+108 does this have no solutions one solution or infinite solutions
what are the best tips for studying your exam
How many calcium atoms would be in a 100 g sample of calcium