dandod085 dandod085
  • 13-04-2021
  • Mathematics
contestada

Please solve this for me

Please solve this for me class=

Respuesta :

26wiltb
26wiltb 26wiltb
  • 13-04-2021

Answer: $800 because if you have a light that is $2,000 and it loses %10 of its price per month, and June is 4 months away, then it is only $800.

4 x .1 = .4 so $2,000 x .4 = $800

Answer Link

Otras preguntas

Which event is an example of irony in Macbeth
Write a story based on the following words. Farm, hill, dam, farmer, son​
What is a valuable lesson you learned from a team member and how you applied it to your life ?
In a survey 25% of the people said they live in a city of 60 people said they live in a city how many people were surveyed
A straight driveway leading to a hotel is 150 feet long and 12 feet wide. It is pave with concrete 6 inches thick. At a cost of $6.25 per cubic foot, how much d
A cation of 2 indicates that an element has Group of answer choices lost two neutrons. lost two protons. gained two electrons. lost two electrons. gained two p
what is the name of the chart that contain elements?​
Which of the scenarios bel O skipping school to go to the mall O studying for a test O eating a balanced diet camping with experienced campers
It's Bryan's turn again. Remember, he is on the 13th space. Which combination will get him to the 19th space?
Given log4(3) =0.7925 and log4(5) =1.1610, use log properties to find log4(300).