rosslandzoe
rosslandzoe rosslandzoe
  • 13-04-2021
  • Mathematics
contestada

20 apples cost R12.What will 16 of the apples cost?​

Respuesta :

dineolebese92
dineolebese92 dineolebese92
  • 14-04-2021

Answer:

192

Step-by-step explanation:

you take 12 and multiple it by 16:

R12×16=R192

Answer Link

Otras preguntas

"When in Rome, do as the Romans do" is a proverb that advises travelers to ____________ with the laws and customs of the places they visit.
What business practice contributed most to Andrew Carnegie’s ability to form a monopoly?
In which sentence does the hyphen correctly divide a word? A. The room looked cluttered with the awkward furnit- ure arrangement. B. The room looked cluttered w
Which sentence uses commas and end marks correctly? A. "Many steps are easy to learn." the dance instructor told the class. B. "Learn these steps," she encourag
What are the explicit equation and domain for an arithmetic sequence with a first term of 5 and a second term of 3?
Combine these ideas into one sentence using an adverb clause. Prepare to go on stage. I will tell you the best time.
Which sentence is punctuated correctly? A. Most people in Brazil speak Portuguese yet others speak Polish and German. B. Raisins are dried grapes, but, they hav
two cats are mated. one of the parents cats is long haired(recessive allele). The litter which results contains two short haired amd three lomg haired kittens.
Which statement describes the relative masses of two different particles? 1.A neutron has less mass than a positron. 2.A beta particle has less mass than a neut
Product of 7/16. 4/3 1/2