Halstead82 Halstead82
  • 14-04-2021
  • Mathematics
contestada

One apple costs .55 at the grocery store. Customers recieve one free apple for every 8 apples they buy

Respuesta :

solvingyourproblems
solvingyourproblems solvingyourproblems
  • 14-04-2021

Answer:

Need more info

Step-by-step explanation:

What are we trying to figure out here?

P.S. I am not collecting the Brainly points, I will fix my answer once you fix the question! Thanks!

Answer Link

Otras preguntas

Write an argumentative essay on "Online exams a boon or a bane." Don't simply message or ask anything in the answer box if you don't know the answer. And if you
Pagec) Explain the basic Elements of state in brief.--​
6th grade students were asked what their favorite subject was. 56 students said that math was their favorite subject. If there are 160 6th grade students, what
Leah is training for a bike race she start by biking 8 miles during every training session each week she plans to increase the distance of her training session
What is the last digit of[tex]1 \times 3 \times 5 \times 7 \times 9 \times 11 \times 13[/tex]A. 1B. 3C. 5D. 7​
what is the vaule of m in the expression m^2(2-3m)-6m(1-4m+5m^2)
true or false A person's speed around the Earth is faster at the poles than it is at the equator.
If the angle tis 42 and RS is 9 find QS. Round to the nearest tenth. Q R
who is the first man on earth​
Write a method that takes a RegularPolygon as a parameter, sets its number of sides to a random integer between 10 and 20 inclusive, and sets its side length to