mynorasencio433 mynorasencio433
  • 14-04-2021
  • Mathematics
contestada

If the mangos cost $20 per 10. how much did I spend on mangos​

Respuesta :

alyssachandler555 alyssachandler555
  • 14-04-2021
How many mangos are you buying?
Answer Link

Otras preguntas

The simplified form of (2x+1)(3x−2)/24x 2−4x −8
Ryan, Jessica, and Mark each solved this system of equations. All of their answers are different. Find and explain the mistakes. What is the correct answer? y =
Find the line of symmetry for the parabola whose equation is y = 2x 2 - 4x + 1.
write 3 3/5 as an improper fraction
Betty sets up a lemonade stand and charges $1 per glass. It cost her $50 to set up the stand. Which function gives the profit, p, she makes by selling g glasses
how to calculate kinetic energy using negative numbers
One day at St. Philip's High School, 1/2 of the pupils walked to school, 1/5 of the pupils came to school by bus, and the remaining 57 pupils came by car. What
Jack’s _____ behavior is a frequent topic of our conversation. Which word gives Jack’s behavior the most negative connotation? a. peculiar b. obnoxious c. ec
Lim (9-x)/(3-√x), x ->9. Correct answer is 6
Solve x2 = 144. 72 12 ±12 −12