shaywilson354 shaywilson354
  • 14-04-2021
  • Mathematics
contestada

Silvergrove middle school spent $60 to purchase 4 work books. How many these workbooks can they buy for $90? Solve using unit rates.

Respuesta :

shubh46223js shubh46223js
  • 14-04-2021

Answer:

bro i didt undersated the question

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In 2015 attackers targeted six locations throughout paris
100 Points!!! WILL MARK BRAINLIEST!!! Daisy is a botanist who works for a garden that many tourists visit. The function f(s) = 3s + 35 represents the number of
Why is daily muscle strengthening activity not recommended?.
An empty container in the shape of a cube 6 inches deep is filled with plastic cubes. How many plastic cubes measuring 1 inch across each face will it take to f
please help me out thank you so much, you will get brainly
A media organization is interested in reporting election results in a congressional election prior to the final tally of votes which will not occur until later
factor the following using the difference of squares method a) x^2 - 16 b) 9y^2 - 25
Let's say you want to know how many pages your 10 favorite books have. After checking your bookshelf, you could simply write down the numbers in a list. But whe
Help help math math math
Which statement about predator and prey adaptations is correct? A. Only predators benefit from having poison. B. Only prey benefit from camouflage. C. Both prey