cdd93 cdd93
  • 14-04-2021
  • Mathematics
contestada

15 more please help me it’s due tonight

15 more please help me its due tonight class=

Respuesta :

AlyssaTN
AlyssaTN AlyssaTN
  • 14-04-2021

Answer:

A because each avocado would cost 3.50 based on the graph

Answer Link
unicorn006754 unicorn006754
  • 14-04-2021

Answer:

A) Avocados cost $3.50 each.

Step-by-step explanation:

Go to the point on the graph and you will see that 5 avocados costs $17.50. Divide 5 from 17.50 and you get that 1 avocado costs $3.50

Answer Link

Otras preguntas

What is the determinant of A= 3 1 2 11 -1 14 -3 0 11​
Ponds and lakes can be natural or manmade.
An airplane flies 2730 miles in 3 hours 30 minutes. What is its average speed in miles per hour?
Please help me with chemistry
During a static governor adjustment, make sure that the speed control is in ________ ? Idle position Curb idle position Transition speed Fast or wide-open throt
“Revolutions are started by those well enough off to know they can be better off.” What does this mean? Do you agree or disagree and why?
Prompt What is a unit of sale?
(27) Heat from the enters the atmosphere as radiation in the form of energetic rays
The equation for the area of a parallelgram = / x w O T. True F False
PLEASE HELP ILL GIVE YOU BRAINLIST!(I just need the numbers!) Andrea wants to make a scale drawing of her bedroom. Her bedroom is a rectangle with length 6 m a