amandacongdon819 amandacongdon819
  • 14-04-2021
  • Mathematics
contestada

A soft drink costs $1.65 and each refill for the drink costs $0.95. If you have $4.50, how many refills can you purchase?

Respuesta :

leilanibraden
leilanibraden leilanibraden
  • 14-04-2021

Answer: 3 refills

Step-by-step explanation:

$1.65 + 0.95 + 0.95 + 0.95 = $4.50

Answer Link

Otras preguntas

why did the waco tornado happen?
Select the correct difference. -3z 7 - (-5z 7)
find the center of the circle that can be circumscribed about ABC with A(0,0) B(6,0) C(6,4)
What is the volume, in mL, of 6.66 g of acetone?
Find the value of x if mPYA 12x 20 and m LPLA 110O 220O 240O 20O 40
What makes Wind-Wolf want to leave the school
what is the derivative of y=2e^3x
identify a structure in organisms that do not have kidneys that is adapted to regulate water balance
William Byrd was known as a “genius” of what instrument?
Can you help me solve this problem???? How many carbon atoms are there in 2.12 molecules of propane? (C3H8)