bxbysnowy bxbysnowy
  • 14-04-2021
  • Mathematics
contestada

A store sells avocado for $2.80 per pound. What is the cost of a 2 1 pounds of avocado?
4

Respuesta :

06gavin2133 06gavin2133
  • 14-04-2021
$58.80 you need to multiply 2.80 x 21 to get your answer
Answer Link

Otras preguntas

Interviewer: Hello! I’m Brenda Sanders from Moon TV. I'm preparing a programme about American teenagers’ after–school activities. Can I ask you some questions?
A square piece of cheese covers eight square inches of a plate. What is the approximate length of one side of the piece of cheese? (Approximate to the nearest h
henry has 45 crayons. what is the value of the digit 5 in this number?
What is 243.875 rounded to the nearest tenth hundredth ten and hundred
What would most likely happen if Congress decreased taxes and increased spending?
Explain how to distinguish between a rational number and an irrational number.
Jimmy gets a discount of 35% for a pair of sneakers with an original price of $70. He also gets a discount of 25% on a shirt with an original price of $30. How
what increased tensions between the Eastern and Western Roman Empire
Which expression is equivalent to 7(xy)??
Il a mal au _______ gauche.