kathycsalinas kathycsalinas
  • 15-04-2021
  • Mathematics
contestada

lol help me please, i need to turn this in before 12 also actually answer don’t just say”oh click on this link”. it’s annoying

lol help me please i need to turn this in before 12 also actually answer dont just sayoh click on this link its annoying class=

Respuesta :

ian2006huang
ian2006huang ian2006huang
  • 15-04-2021

Answer:

G. $7.75 per hour

Step-by-step explanation:

You can choose any of the three functions and divide the amount of pay by the hours worked, for example,

15.50/2=7.75

or

31/4=7.75

or

46.50/6=7.75

They're all the same rate so it doesn't really matter.

Answer Link

Otras preguntas

Write the equation of the line in standard form y 5 3 2 1 X 1 4 2 5 3 -1 -5 -4 -3 -2 -2- -3
can someone help me plz
A 24 lb. bag of dog food sells for $10.56. What is the unit price per pound? a $0.53/lb b $13.44/lb c $0.44/lb d $34.56/lb IN THE MIDDLE OF A ! HOUR TEST PL
Based on these lines which of these statements describes Americans' rights? These rights can be taken away .These rights are temporary.These rights are permane
If a pilot is traveling from Harrisburg to Philadelphia, what type of model can she most easily use to determine the distance between the two cities? A. dioram
The granger collection
Six times the sum of a number and two is 30. Find the number
Help please I need this fast
Can I have some help
What was the purpose of laws in Egypt and Mesopotamia?