1022505 1022505
  • 15-04-2021
  • Mathematics
contestada

At Walmart™ you can buy 8 hot dog buns for $2. At Costco™ you can buy the same hot dog buns, but they are $5.60 for 16 hot dog buns. Using two tables, decide who has the better deal (who sells 1 hot dog bun for the cheaper price).

Respuesta :

eliasdaiyob48 eliasdaiyob48
  • 15-04-2021
The better deal is Walmart
Answer Link

Otras preguntas

If no vertical line intersects the graph of a relation in more than one point, then the relation is a function. A.True B.False
what does lincoln say the government wanted in terms of slavery a) to limit slavery to one state b) to restrict the growth of slavery c) to expand slavery thro
WHAT LITERARY GENRES DID ANCIENT GREEK WRITERS EXPLORE
What are disadvantage of tropical rainforest ?
Evaluate f(x) =3x+8 for x=1
a student who did research about Socrates, Plato, and Aristotle is probably working on a report about
which of these is an example of a physical change? sugar dissolving in warm water iron rusting in the presence of moist air wood burning in the presence of o
who votes in a direct democracy? a. all citizens b. the king c. only the poor d. only the wealthy
Write the point-slope equation of the line that goes through (5, 7) with a slope of -13.
need help with these please