ndeyeawasylla ndeyeawasylla
  • 15-04-2021
  • Mathematics
contestada

If the cost of production is 20 per 17 inches ^2. why does the dough cost $2 and not say
$27 ($2*7') ?

Respuesta :

shapra834 shapra834
  • 16-04-2021

Answer:

111.32 Answer =)

1Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

(TUSDAY 22ND JUNE, 2021) Find r, if 6r78 = 5119 (A) 6 (B) 5 (C) 3 (D) 2 2. If p + 1, 2p - 10, 1-4p² are the three consecutiv terms of an arithmetic progression,
Line segment AZ has a length of 104 units; A(8,7) and Z(x,9). find the missing coordinate x.
WHAT IS THE DOMAIN IN THIS Graph?
According to the text, what were the main types of grains that were used for agriculture? Rye Wheat Emmer Oats Millet
Line segment AZ has a length of 104 units; A(8,7) and Z(x,9). find the missing coordinate x.
What is the correct simplification of 2(3x + 5)?
Which number gives the exact value of three and seven fifteenths? 3.5 three and forty six hundredths with the six repeating fifteen twenty seconds 346%
Can you show me how to code this is GDBonline? explaining each statement with notes//
How did Congress react to the Black Codes of the 1860s? Congress passed new laws that restricted the rights of African Americans. Congress asked President Johns
On Saturday your mom donates 5 dollars to your worthy cause