talyse0
talyse0 talyse0
  • 11-05-2021
  • Mathematics
contestada

How much does 1 chocolate bar cost if it costs 22 dollars for 9 chocolate bars?

Respuesta :

parisde
parisde parisde
  • 11-05-2021

Answer:

1 chocolate bar is $2.44 USD

Step-by-step explanation:

If you divide 22 by 9, you will get the price of one bar

Answer Link
aarlop0803
aarlop0803 aarlop0803
  • 11-05-2021
2.44 and u can get one at Walmart for 98 cents
Answer Link

Otras preguntas

What happens to a noun when you add suffixes such as –like, -ous, -ly, or –ish? A. The noun becomes an adverb. B. The noun becomes an adjective. C. The noun bec
Students spent an average of $5.50 to buy materials for the science Olympiad. If they each built 3 mousetrap cars, what was their cost per car?
Why has horatio been asked to join the soldiers in the night watch what has he decided to do?
When is slope-intercept form most useful? When is point-slope form most useful? When is standard form most useful?
Why were constitutions important for early colonists
how are all living thing made of cells
treaty of peace and friendship
How was the Declaration of Independence different from previous documents prepared by colonists? It committed the colonies to being independent. It asked King G
Karl bought ​ 3 1/2 ​ gallons of milk that cost $2.70 per gallon. What was the total cost of the milk?
Jing ya does not want to be late.  if he needs to get to school by 8:00 a.m. each day, what is the latest time he should get on the bus (assuming one is waitin