Kingsely1213 Kingsely1213
  • 12-05-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 1 donut is $3. If the donuts come in packs of 6 and I have $100 how many donuts can I buy?

Respuesta :

Nauna Nauna
  • 12-05-2021
It would be 16 doughnuts
Answer Link

Otras preguntas

What are the major sources of energy utilized during a 100 meter race, a 1000 meter race, and a marathon
Name the first Reserve Forest of India. Pls tell this ans
justificantion for x=8/15
A house owner wishes to cover their roof with solar panels. Each solar panel is of the following size. The roof section is rectangular 7.2 m by 4.4 m. Each sola
Which of the following rational functions is graphed below?
If the governor of Georgia vetoes a bill, it can still become law through an override by
On September 12, Vander Company sold merchandise in the amount of $7,200 to Jepson Company, with credit terms of 2/10, n/30. The cost of the items sold is $4,70
HELP PLEASE !!! One factor of the function f(x) = x3 - 6x² + 11x - 6 is (x-3). Describe how to find the x-intercepts and the y-intercept of the graph of f(x) wi
Mention verious medium level and higher level human resources related to engineering​
What traits have people used to unfairly judge your character? Check any that apply. where I live where I shop what I wear the color or style of m y hair the te