jajajajitsm6 jajajajitsm6
  • 12-05-2021
  • Mathematics
contestada

8) What is the unit price? 5 pounds of lawn seed costs $36 *
$9.20 per pound
$7.20 per pound
$7.00 per pound
$5.20 per pound

Respuesta :

kimtamayokk kimtamayokk
  • 12-05-2021
the answer is $7.20 per pound
Answer Link
joeyjr329
joeyjr329 joeyjr329
  • 12-05-2021
$7.20 per pound!!!!!!!!
Answer Link

Otras preguntas

When Carlos Bustamante received the Alumni of the Year award at his alma mater's annual award dinner, he gave a speech thanking the school for recognizing his w
g A polypeptide has the following amino acid sequence: Met-Ala-Gln-Arg-Glu-Leu. This polypeptide was mutated to produce the following mutant sequence: Met-Ala-
indicaciones para realizar una ficha de bajo rendimiento académico escolar​
the“A” in ALC stands for
Someone please write me 3 body paragraphs that have a thing of the impacts on cell phones thank you i will mark brainliest
What branch of government is in oligarchy?
A 12.0 g sample of a metal is heated to 90.0 ◦C. It is then dropped into 25.0 g of water. The temperature of the water rises from 22.5 to 25.0 ◦C. The specific
Scores on a test are aproximatly normally with mean of 76 and a standard deviation of .9. The teacher wants to give A's to the top 10% of students. what is the
please help me my homework is due tomorrow ​
if a person stole a checkbook and signed someone’s else’s signature to it that person committed what