PiggYLover104
PiggYLover104 PiggYLover104
  • 13-05-2021
  • Mathematics
contestada

helpppppppppppppppppppppppppppppppppp no one is helping me :(

helpppppppppppppppppppppppppppppppppp no one is helping me class=

Respuesta :

kingakarp21 kingakarp21
  • 13-05-2021

Answer:

75 dollars.

Step-by-step explanation:

If 4 gallons of gas costs 15 dollars, then 20 gallons would cost 75 dollars.

Hope this helped!! :D

Answer Link
carlplayz1
carlplayz1 carlplayz1
  • 13-05-2021

Answer:

15/4 = 3.75

3.75 x 20 = 75

$75

Answer Link

Otras preguntas

write one in factor form with solutions 3,-1,-3i?
Shopping in malls vs shopping in local markets in Bangladesh? 130 words paragraph
five important points on allahabad address
newspapers magazines websites Interviews video clips speeches Images periodicals Why did you choose the man PAPPAnswer is the magazines website video clips​
The work done by an electric force in moving a charge from point A to point B is 2.70 × 10‒3 J. The electric potential difference between the two points is VA ‒
Which statement best completes the table? Effects of the Neolithic Revolution Human settlements got much bigger. People ate the same food every day ? A. More pe
Charlotte created a table with characteristics of the modern classification system for her science project. Charlotte did not get a good grade on her science pr
Write an inequality to compare the ratios 2/4 and 5/6.
Which line in the poem suggests that finding meaning in one's life can be very dangerous? A) "A boat with a furled sail at rest in a harbor." B) "To put meaning
right answers only plz and thank you :)