Trixgaming
Trixgaming Trixgaming
  • 14-05-2021
  • Mathematics
contestada

question number six answer

question number six answer class=

Respuesta :

darkfury2813
darkfury2813 darkfury2813
  • 14-05-2021

Answer: 8.70

Step-by-step explanation:

you will divide the two number to see how many are for each pound

Answer Link
mathstudent55
mathstudent55 mathstudent55
  • 14-05-2021

Answer:

G. $8.70

Step-by-step explanation:

This is a unit rate problem.

You must divide the price by the weight.

$67.86/(7.8 lb) = $8.7

Answer:

Answer Link

Otras preguntas

map of vicksburg mississippi, has a scale of "1 mile to the inch" the map has neem reduced so that 5 inches on the original map appears as 1.5 inches on the red
help with 18 pls?????
y=-x-5 in standard form
Which is the equation of the same line as y=3x-8
What is the value of c
What victorian problem does the speaker in matthew arnold's "dover beach" believe that he and his love can alleviate by being true to one another?
A novice nurse asks the charge nurse, "why doesn't this unit have posted visiting hours? i don't like dealing with families continually." how should the charge
is this equation equivalent or not
How can you tell if you have a surface pro 4 or a surface pro?
Which is the slope of the line that passes through the points (2,10) and (5,8)?