abbielife78
abbielife78
14-05-2021
Mathematics
contestada
8 1/2 pounds cost $34 ____ per pound
Respuesta :
arbarrett47
arbarrett47
14-05-2021
Answer:
$4 per pound
Step-by-step explanation:
34/8.5(or 8 1/2) is equal to 4.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 77+ )
Otras preguntas
classify the following as fixed or variable costs: a. fuel: (click to select) b. interest on company-issued bonds: (click to select) c. shipping charges: (click
What do you do for lunch?
cashews, inc.'s financing activities section of the statement of cash flows reported a significant cash inflow from the issuance of bonds and cash outflow from
which information would the nurse provide to a client diagnosed with chlamydia and prescribed doxycycline? select all that apply. one, some, or all responses ma
– INVESTMENTS John wants to make an investment and he is trying to decide which investment would be his best option. Use what you know about Expected value to
Which bio molecule is primarily found in the double layer of the cell membrane
if an animal cell suddenly lost the ability to produce gtp, what might happen to its signaling system? if an animal cell suddenly lost the ability to produce gt
if the radius of the earth is r meters. what is the weight of (i.e. the force of gravity on) a 9 kg satellite that is a distance 2r above the surface of the ear
Looking at your notes, what was the main idea of the article “Bike Designers and Geometry?” a. The geometric shapes in a bicycle c. How to become a bike designe
A right triangle has legs of 30 inches and 40 inches whose sides are changing. The short leg is increasing by 5 in/sec and the long leg is shrinking at 7 in/sec