syniyahg
syniyahg syniyahg
  • 14-05-2021
  • Mathematics
contestada

Ana bought 324 gallons of milk last month at $3.30 per gallon and ​ 314 gallons of milk at $3.20 per gallon this month.

What was her total cost?

Respuesta :

camryn100104 camryn100104
  • 14-05-2021

Answer:

$2,074

Step-by-step explanation:

324 x 3.30 + 314 x 3.20= $2,074

Answer Link

Otras preguntas

True or False: The measure of the slant of a line is called its slope
Which pairs of triangles appear to be congruent? Check all that apply
Help, I’m a bit confused, what would the coordinates be. The question is in the picture!!!!!
What does f(3) means ?
Which of the following is a solution of x^2+4x+6
PLEASE HELP, I'LL GIVE BRAINLIEST Which quotations from the excerpt best represent reasonable evidence to support the claim that Americans are losing confidenc
According to the equation for this chemical reaction, what does the 2 in front of 2Ag tell us?
Write two word expressions for each algebraic expression. 1) 4n 2) r/2 3. t-5
Cash crops are most associated with which style of agriculture? Pastoral nomadism Plantation farming Centralized agriculture Subsistence agriculture Neolith
Which scientist suggested that the sun was at the center of the solar system ? A) Galileo B) Copernicus C) Newton D) Ptolemy I need answers ASAP