dz97501 dz97501
  • 14-05-2021
  • Mathematics
contestada

A store sells 1 dozen donuts for $6.00. How much does it cost for one donut?

Respuesta :

cowgrassmooo
cowgrassmooo cowgrassmooo
  • 14-05-2021

Answer:

666

Step-by-step explanation:

666

Answer Link
madisonvorhies
madisonvorhies madisonvorhies
  • 14-05-2021
$0.50. $6.00 / 12 = $.50
Answer Link

Otras preguntas

Find the lengths of the remaining sides of the triangle. a = 18 a is 60 degrees b is 30 degrees b = c =
2, 2, 3 can be lengths of the sides of a triangle. true or false
A car rental charge is $100 plus $5.00 per mile traveled. Create an equation for the situation above.
P(x)⋅Q(x)=R(x); if P(x)=x+2 and R(x)=x3−2x2−6x+4, what is Q(x)?
I need help ASAP! It's urgent.. PLISSSSS​
A scientist develops an experiment exploring the effect of water on plant growth. She will water identical plants with different amounts of water. - the number
if you were in mckinley's position, what would you have done? Would you have annexed the phillippines? why or why not? first, make a list of pro and con argumen
The following set of points belong to a specific function: {(-3,15)(-2,17), (-1,11), (0,3),(1,-1), (2,5),(3,27)} Based on the set of points answers the followin
Find the value of x. Round to the nearest tenth. 7.4 in 2.4 in x= [ ?]
SOMEONE PLEASE HELP ME ASAP PLEASE!!!​