kanuabdul92 kanuabdul92
  • 13-06-2021
  • Mathematics
contestada

Anita burger purchased 14 gallons of gas for $34.72. How much did she pay for each gallon

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-06-2021

Step-by-step explanation:

14 gallons bought for $34.72

1 gallon bought for

[tex] \frac{34.72}{14} [/tex]

=$2.48

Answer Link

Otras preguntas

What is the ratio of sheep to human in new zealand?
Jordan likes only blue jelly beans. He has a box of 100 jelly beans that contains equal numbers of red, blue, green, yellow, and orange jelly beans. Jordan rand
Which of the following would you expect to have the highest value for entropy? CO2 (s) H2O (s) CO2 (g) H2O (l)
The farmer harvested 5000 bushels of barley from 40 acres. The crop produced an average of how many bushels of barley for each acre?
Why were democratic leaders expressing so much concern as Franklin Roosevelt ran for a fourth term in office?
Some Caribbean islands are
48 c = blankVCDXFCGqt someone please help
Semnificatia cuvintelor omida neagra ,a culorilor galben si rosucu sute in iia
When 20. milliliters of 1.0 M HCL is diluted to a total volume of 60. milliliters, the concentration of the resulting solution is 1. 1.0 M 2. 0.50 M 3. 0.33 M 4
Of the following men did not claim american land for spain ? Ponce de leon Drake De soto Coronado