JBa11er
JBa11er
14-06-2021
Mathematics
contestada
Plz help, its due soon!! Ill give brainliest
Respuesta :
Tweezles
Tweezles
14-06-2021
Answer:
1. 250+2x
2. 450
3. 550
Step-by-step explanation:
Answer Link
cassibo792057
cassibo792057
14-06-2021
1. f(x) = 250+2x
Explanation: replace the # of ticket with a variable!
2. f(100) = $450
Explanation: 250+2(100)
250+200 = $450
3. f(150) = $550
Explanation: 250+2(150)
250+300 = $550
I hope this helped!! :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 92+ )
Otras preguntas
An 8-pack of candy bars costs $7.28. What is the unit price? plz help
The signal for Macbeth to go to Duncan’s room is
what unfortunate mistake did the champion ice-skater make with his gold medal
How were Marquis de Lafayette and Baron von Steuben valuable to George Washington at Valley Forge?
Find the product. Simplify your answer.
Write the expression as the product of two factors. (1 7) (1 7) (1 7)
i need to know the answers by tomorrow
which is bigger 1.5 or 1.47?
What is an expression that equals 75 using the numbers 7,5,6,and 3 only once
MATH PLZ HELP 4. Write an equation in slope intercept form of the line that passes through the given point and is parallel to the graph of the given equation. (