ryankingof4kt ryankingof4kt
  • 15-06-2021
  • Mathematics
contestada

Kharter goes to a gas station near his house where it costs $2.95 per gallon. Kharter’s car hold’s 13.2 gallons. The gas station near Devin’s house sells gas for $3.03 per gallon and his car holds 11.8 gallons

Respuesta :

smarty2863 smarty2863
  • 15-06-2021
Same bc both add up like yup
Answer Link

Otras preguntas

Why did people become more secular during the Renaissance?
Passive voice in subordinate clauses
Adwoa made fresh orange juice. If she used 2 oranges per a glass of juice and made 6 glasses of juice.How many oranges did she use?​
Which of these statements is not true? Chinese soldiers fought for the Union Army in the Civil War. Japanese soldiers fought for the Americans during the Revolu
please I need help !!! find the value of 5 if 5=1/4 (a+5) when a= -4​
What positive number when divided by its reciprocal has a result of 4/25?
pls help me in this..​
What is true about asteroids
Drug products that have the same active ingredients but a different strengths or dosage forms Are considered to be ______ (A) pharmaceutical alternatives (B)
Find the arcumierence of the circle iready area and circumference of a circle