Apples111 Apples111
  • 12-12-2016
  • Mathematics
contestada

if 3 apples cost $1.25 what is the cost of 7 apples?

Respuesta :

rdorton14 rdorton14
  • 12-12-2016
Approx. $2.92  the exact number is 2.91666666......, but money ALWAYS rounds up, giving you 2.92. Hope this helped!
Answer Link
ErikEvilone
ErikEvilone ErikEvilone
  • 12-12-2016
7 apples cost $16.80 
Answer Link

Otras preguntas

A jailer carries a large key ring. The key ring has a diameter of 4 inches. What is the key ring's radius?​
Pouvez-vous m'aidez Que font les civils durant la première guerre mondiale 4 choses à dire svp Merci
i need to solve hyperbolas? in pre calc
I need help ------------------
If anyone wants to come, then come​
Construire (f2) l'image de (f) par la translation de vecteur
how the average rate of change of a function on a given interval and the slope of a related line are connected
What is the point or main idea of a paragraph?
A and B are two transformations. (3). Find the single transformation that is equivalent to translation A followed by translation B. A is a translation of B is a
PLEASE HELP ME OUT!! PRECAL WORK!!