keila2022 keila2022
  • 12-12-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of an liquid that costs $3.49 and is 64 fl oz

Respuesta :

ShaveTheWhales
ShaveTheWhales ShaveTheWhales
  • 12-12-2016
The answer is $0.05 per fluid ounce.
Answer Link

Otras preguntas

Pakistan State Oil - the leading oil marketing company of Pakistan, operated approved funded defined benefit pension schemes separately for permanent management
assume the random variable x has a binomial distribution with the given probability of obtaining success.find the following probability,given the number of tria
Describe the following pattern in your own words and write three next terms:1;2;4;8;16​
Please can someone help me with this question.
____ Is a person’s save money and assess while ____ is a person’s wage Investments;profits Profits;investments Income; wealth Wealth; income
A.P.E teacher recorded how mary sit-ups the students in her class did in one minute. Select all the staterments that describe the data. A Every student did at
NO LINKS!!! Determine the quadratic equation for each of the tables . Write the quadratic equation in at least 2 different forms:​
Three baseball players are playing catch. Farid is directly south of Victoria and directly west of Cindy. Farid and Cindy are 5 meters apart and Cindy and Victo
1) A line with gradient 2 passes through (0, 4). Write down the equation of the line. 2)The line y = 4x + c passes through (1, 1). Find the equation of the line
Three positive whole numbers are all different. The numbers have a median of 8 and a mean of 6 Find the three numbers.