Seudónimo Seudónimo
  • 13-12-2016
  • Mathematics
contestada

If 1 tonne of corn costs $120 how much money will 770KG cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-12-2016
1 tonne = 1000  kg
so 1000 kg costs $120
    770kg .................?

770 * 120 / 1000 = $92.4

answer: $92.4
Answer Link

Otras preguntas

One of the reasons given for the colonization of Georgia was to serve as a "buffer" colony. This meant that Georgia was what?
When consumers break down food, they release _____ as waste products.
Each party bag has 4 marbles and 2 whistles.if there were 28 marbles how many whistles would there be?
Which part of an atom makes up most of its volume ? A electron cloud B neutrons C nucleus D protons
Three different complex fractions that simplify to 1/4
Which answers are examples of inductive reasoning? Select each correct answer. John saw wild turkeys in his yard during the past 3 years. He will see wild turke
A photographer offers a photo shoot for a $85 flat fee. Customers may purchase prints for $5 per sheet. How many sheets can a customer purchase and spend at mo
L premio (award) del público del festival de cine de sundance en 1993?
self appionted law enforces who tracked down outlaws in the west
Llena los espacios con la conjugación correcta de los verbos en tiempo presente progresivo. Nosotros a0 _______agua de coco. (beber)