everoAnjieriaia everoAnjieriaia
  • 14-12-2016
  • Mathematics
contestada

You spend 3$ and by 6 apples with it what is the unit price in dollars per apple

Respuesta :

Barna
Barna Barna
  • 14-12-2016
50 cents. $0.50 <============ The answer.
Answer Link
SDehart
SDehart SDehart
  • 14-12-2016
The apple is .50 by itself
.5 *6=3
Answer Link

Otras preguntas

what was improper about Macdonald's agreement with Hugh Allan?
Which explains how the moon causes high tides on the earth? A. The moon's gravity pushes on the earth. The push indents the earth's watery envelope and create
Are viruses heterotrophs or autotrophs?
why did scientists find it so hard to classify the platypus?
What is the y-intercept of the line represented by the equation? y = –6x – 1
Which shows the equation in slope-intercept form? 8x + 4y = 48 (Points : 5) y = –2x + 12 y = 2x – 12 Question 6.6. Olayinka is participating in a bowl-a-thon to
three traits that might be desired in sheep
So im trying make 2/5 it to a decimal and a persent and My question is how do you make it to a persent and a decimal
what controls what enters and leaves the cell?
kai wrote the number 85 on the board is 85 prime or composite?