cicilybailey14
cicilybailey14 cicilybailey14
  • 14-12-2016
  • Mathematics
contestada

Help!
Suppose premium unleaded gasoline costs $2.36^9 per gallon. Find the cost of 25 gallons.

Respuesta :

UncBlunt2020
UncBlunt2020 UncBlunt2020
  • 14-12-2016
okay multiply 2.36 times 25..thats ur answer  to get 59$ 
Answer Link

Otras preguntas

I need help on 2 plzzzz Forget the poem just help me on this question Like what does connotation mean and decoration Sorry that I don’t make a lot of sense
What value of a in the equation ax − 4 = 2y would give a line with a slope of 2?
Ron buys pens from a store. 3 packs of blue pens cost $22.50 and 4 packs of black pens cost $34.00. How much would it cost Ron to buy 2 packs of blue pens and 3
Laura tiene seis vestidos y Paula tiene seis vestidos.
A stunt car with a mass of 1000 kg crashes into a tree on a movie set during the collision acceleration of the car with 3 m what was the force of impact of the
Which of the following states shares a border with Canada? Arizona South Dakota Idaho Ohio
"government of the people, by the people, for the people" describes what?
HOWWW?!?!?!?!??!?!?!?!?
A truck traveling with an initial velocitt of 60.0 m/s comes to a stop in 12.93 sece. What is the acceleration of the truck?
Which of the following American political practices best exemplifies John Locke’s principal of consent of the governed