DrummerGirl777
DrummerGirl777 DrummerGirl777
  • 14-12-2016
  • Mathematics
contestada

Maria bought 1 2/5 pounds of lunch meat for $3.36.

How much would 2 3/4 pounds of lunch meat cost?

Enter your answer in the box.
please help fast

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-12-2016
I hope this helps you
Ver imagen Аноним
Answer Link
Аноним Аноним
  • 15-12-2016
I agree, the answer is 0.6
Answer Link

Otras preguntas

Enrique’s paycheck for a 5-day workweek at his construction job is $475. What is the constant of proportionality for Enrique’s pay? How much does he earn for 8
Wavelength of light or sound depends on the position of the observer
Mary is making pillows for her life skills class. She bought 2 and 1 half yards of fabric. Her total cost was $15. what was the cost per yard?
Find the coordinate of J if K(-5,10) is the midpoint of JL and L has coordinates of (-8,6
There are 8 young men and 11 young women in class record the ratio of young women to total students written there ways
How is the fruit lab like a dichotomous key
Reread lines 1-2 aloud. Notice the use of alliteration with the repetition of the letter p and d. What mood or feeling does the alliteration convey?
6,300 and 5,30 What value of 3
interference is what causes the waves to bounce
What is ATF STAND FOR