Dak6tqa Dak6tqa
  • 15-12-2016
  • Mathematics
contestada

Write a proportion that could be used to solve for each variable. Then solve. 18 ounces in 6 bottles x ounces in 24 bottles

Respuesta :

Connerw333
Connerw333 Connerw333
  • 15-12-2016
What are the answer options ?
Answer Link

Otras preguntas

There are 16 ounces in one pound. If 3.4 pounds of beefcost $4.95, what is the cost per ounce, to the nearestcent?
For which achievement is Suleiman the magnificent best known?
If 4 (log3 1/27)=X what is the value of X
what does dna replication mean?
Mr. Wilk is a high school math teacher whose salaryis $33,660 for this school year, which has 180 days.In Mr. Wilk’s school district, substitute teachers are pa
find two SQUARE numbers that have a sum of 130
The oxygen saturation of a lake is found by dividing the amount of dissolved oxygen the lake water currently hasper liter by the dissolved oxygen capacity per l
Describe a situation that would cause you to be scornful?!Please help
How can you make 16 dollars using exactly and only 3 bills, one of which is not a 10-dollar bill?
how did the british punish the colonists for dumping tea into the boston harbor