notandrea
notandrea notandrea
  • 13-09-2021
  • Mathematics
contestada

Each gespil purchased at a store costs $6.34. How much would
15 gespils cost?

Respuesta :

SuhanaWagle
SuhanaWagle SuhanaWagle
  • 13-09-2021

Answer:

Each gespil would cost $ 95.1

Step-by-step explanation:

One item = $ 6.34

Number of items = 15

Total cost = $6.34 * 15

                 = $ 95.1

Hope this helps.

Answer Link

Otras preguntas

FREE POINTS + BRAINLIEST TO ONE WHO ANSWERS IT CORRECTLY _____ braking is when you squeeze the brake pedal until just before the wheels lock, then ease off the
What is the term for the protective wall that helps bacteria survive unfavorable conditions? A. endospore B. botulism C. aerobic wall D. sporangia
TIME REMAINING02:09:57Which of the following most accurately restates whatChurchill was saying?ndanyThe world needs to maintain peaceful relations with thenatio
What did zora neale hurston, f. scott fitzgerald, and ernest hemingway have in common?
Which of the following hydrocarbons will most likely be found around cows? A. ethane B. methane C. octane D. decane
Solve the equation -3x+1 + 10 =x+4
please help! Which of the following rivers flow through Vietnam? Amazon River Red River Mekong River Yangtze River
6. A restaurant offers a lunch special in which a customer can select from one of the 7 appetizers, one of the 10 entrees, and one of the 6 desserts. How many d
what is the solution to 2log_9(x)=log_9(8)+log_9(x-2) x=-4 x=-2 x=4 x=8
Lilia is managing her high blood pressure. Which type of technology could she use to help her with this task? an automated blood pressure monitor at the grocer