sgwheat31
sgwheat31 sgwheat31
  • 14-09-2021
  • Mathematics
contestada

please help will mark brainliest MUST SHOW WORK. For $18 Becky can order 24 cupcakes for her party. How much does one cupcake cost?​

Respuesta :

VISHNUATHITIYA
VISHNUATHITIYA VISHNUATHITIYA
  • 14-09-2021

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

24 cupcakes cost = 18$

1 cupcake cost. = 24/18

=1.33$

Answer Link

Otras preguntas

What role did slavery in the 13 American Colonies have in contributing to the structure of British mercantilism
(PLEASE HELP 20 POINTS)1. What is the largest tourist spot in Florida?A. JacksonvilleB. OrlandoC. TallahasseeD. Tampa2. What is the Cape Canaveral area sometime
what’s the correct answer for this question?
What fraction is equivalent to 4/20?
If gas prices are now $4.92 and they were up 21% from 6 months ago, how much were gas prices 6 months ago?
Julian is deciding between two different movie streaming sites to subscribe to. Plan A costs $5 per month plus $2.50 per movie watched. Plan B costs $29 per mon
can someone please find the answer
what are my values and how do they connect to what I'm learning this semester​
is 0.78 > 0.7 reasonable yes or no explain
pls ill give brainelist