dawesan74
dawesan74 dawesan74
  • 15-09-2021
  • Mathematics
contestada

Jon's teacher wants to buy giant cookies for the entire class. If the cookies cost $2.40 each, write an equation that shows how many cookies can be bought with $40.
Group of answer choices

Respuesta :

callanjlogan
callanjlogan callanjlogan
  • 15-09-2021

Answer:

2.40x=40 if that's an option!

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How do you make 22.4kg/L into kg/L?
In a classroom the number of girls is 3 and 2/3 times the number of boys. there are 16 more girls than boys. find the total number of students in the classroom.
Countries influenced by the marshall plan
Which amendment guarantees the right of people to join interest groups and lobby government?
Find the product of (X-3)^2
Historically, the MOST significant geographic obstacle to the western migration of people from the east coast of the United States during the 19th century was A
Persians did what before anyone else
Part c plzzzzzzzz!!!!!!
let f(x)=x3^2+5. the quadratic function g(x) is f(x) translated 3 units up. what will g(x) be?
You make the following measurements of an object 42kg and 22m3 what would the objects density be?