dallascoats70 dallascoats70
  • 11-10-2021
  • Mathematics
contestada

Dante it by 15 pounds of metal for $36 which purchase would have the same cost per pound is Dante purchase

Respuesta :

ashfordiesha ashfordiesha
  • 11-10-2021
36 dollars worth of metal
Answer Link

Otras preguntas

zena is a home health care aide. She is assisting an 83 years old woman to dress herself when the woman styles and slumps to the floor. As zena gets down to hel
Which Sudanic kingdom in West Africa is associated with the first use of iron weaponry and horses? A. Mali B. Songhai C. Bantu D. Ghana
If AL = 27, find AP and PL.
Which is the BEST interpretation of the idea that “Corporate media, including television and film companies, often seeks it is own interests rather than the col
Can someone write an eulogy for Hamlet from The Tragedy Of Hamlet by Shakespere ​
the value of r= 44?? whats the question??
Jane and Jill collect yo-yos. The ratio of the number of Janes yo-yos to the number of JIlls yo-yos is 5:4. If jane will give 15 of her yo-yos to her little bro
Write an equation of the line that passes through (7, 10) and is perpendicular to the line y = x-9. Equation: 2
What would the correct Punctuation be for: This dress is $250
11. This table shows the items sold by an ice cream ship in the first hour after opening. Cup 6 Cone 4 Milkshake 3 Sundae 1 What is the experimental probability