aaniyah80
aaniyah80 aaniyah80
  • 12-10-2021
  • Mathematics
contestada

A pack of 16 markers cost $3.52. How much does each marker cost?

Respuesta :

Sashakay
Sashakay Sashakay
  • 12-10-2021

Answer:

To find one marker

$3.52 / 16

=0.22 cents

Answer Link
trinityy30
trinityy30 trinityy30
  • 12-10-2021
Each marker cost 0.22 :

3.52 ÷ 16 = 0.22
Answer Link

Otras preguntas

What are examples of why Zora Neale Hurston would be a good model in society? Will give brainliest!
In its simplest form what is (4/5) to the second power - 2/5
7x-1=6x-1 find the value of x
When doing the exercise on the floor with the book, how many seconds should you hold your breath? O4 seconds 5 seconds O 6 seconds O 7 seconds
A truck is carrying 8 cars weighting an average of 4500 pounds each. What is the total weight in tons of the cars on the truck?
Apple, carrot, and celery juices are mixed in a ratio 3 : 1 : 2. The amount of appe juice is 33 millimeters. a) How much more apple juice is used in the mixtur
PLEASE HELP !! ILL GIVE BRAINLIEST *EXTRA POINTS*.. IM GIVING 40 POINTS !! DONT SKIP :((.
1. Which number below is not an integer? 0 12 5.35 45
Carol had a $20 bill. She knew her groceries were going to cost $16.75. She also wanted a soda for $2.20. How much money will she have left after her trip to th
Please help I will give crown