highflylex4836 highflylex4836
  • 13-10-2021
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells a bag of 8 oranges for $4.32. If Colton spent $5.40 on oranges, how many did he but

Respuesta :

Queen307
Queen307 Queen307
  • 13-10-2021

is the 8 oranges 4.32 a piece?

Answer Link

Otras preguntas

3kg of butter is packed into small packets of 75gm each to be supplied to a restaurant. How many such packets can be made? If 10 such small packets are put into
Match each item with its definition. One of the challenges of treating 1. Resistance to treatment homeless adults with mental health issues A service within com
How is India becoming more Americanized
Save a wretched life by answering a geometry question in the pic A.)10 B.)14 C.)7 D.)17
10. How do environmental factors affect people with the Marfan syndrome?
Think about a time you heard a sound come from another room in your house. How did those sound waves get to you if there were obstacles like walls in the way?
Give two examples to explain that same things can be made from different materials.​
A computer game usually sells for $40. Niko bought it when it went on sale for 25% off. The sales tax was 6%. How much did Niko pay for the game?
Which table represents a linear function?
I don't understand???? I'll give the brainliest!!!!!