Karlaysergio12
Karlaysergio12 Karlaysergio12
  • 13-10-2021
  • Mathematics
contestada

3 apples for $0.59 unit rate

Respuesta :

BRAINLIESTMATE
BRAINLIESTMATE BRAINLIESTMATE
  • 13-10-2021

Answer:

around .20 per apple

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

One bag of Glizard wood chips covers a 215 square foot area. How many total bags of wood chips must be purchased to cover an area that is 42 feet by 61 feet?
ll of the following are characteristics of terrorism EXCEPT which one? A. It violates the rule of modern warfare. B. Its goal is to achieve political or soci
Which of the following statements is true of Missouri? a. admission as a free state would change the balance of power b. many of the settlers were slaveowner
Which is the best unit for measuring the amount of water in a spoon A.Milliliters B.meters C.liters D.millimeters
In the middle ages, the catholic church predominated in almost every aspect of life, and the catholic mass was an integral part of church activities. did the ca
Which fossil type is made from minerals that form stone after the animal decays?
Which statement is true the graph of y=log(x-4) is the graph of y=log(x) translated 4 units down
Chelsea is a toddler who has authoritarian parents. her parents do not allow her to make any decisions on her own. as a result, chelsea may have difficulty reso
If you make a false statement or commit a forgery about your motor vehicle insurance you can be guilty of a ________ degree misdemeanor
what is the effect of temperature on the solubility of a solid in a liquid