daysidelgadosalguero daysidelgadosalguero
  • 13-10-2021
  • Mathematics
contestada

zasha spent $6 on packages of gum. How many more packages of gum that cost $1.20 each can she buy if she has a $20 bill? in a equition

Respuesta :

daisy29847
daisy29847 daisy29847
  • 13-10-2021

Answer:

17. (20.4)

Step-by-step explanation:

x times 1.20=20

x is how many packages

Answer Link

Otras preguntas

The area A (in square feet) of the rectangular shed is given by $6x^3+7x^2+11x+21$ . Use polynomial long division to find an expression for the length (in feet)
Which of the following is not a way that fats are used in living things As parts of biological membranes To store energy To give plants rigidity As chemical mes
Find an estimate for the mean time. Please fast !!
The length and width of a rectangle are consecutive integers. The perimeter of the rectangle is 114 feet. Find the length and width of the rectangle
Employees at the blue cat lodge marina work part-time during the off-season, mainly performing maintenance on the boats and upgrades to the guest lodges. As sum
Help asp I’ll give brainliest help with 3,4 and 5
Tell which of our state chosen patterns (time order, process order, comparison, contrast, or cause and effect) each of the following is an example of. There are
10/ 6 2/3 please asap
Given: 1 || m; 21 = 23 Prove: p | q m Р 3 9 2 Complete the missing parts of the paragraph proof. We know that angle 1 is congruent to angle 3 and that line I is
pizza express inc. began the year 2 accounting period with $2,500 cash, $1,400 of common stock, and $1,100 of retained earnings. pizza express was affected by t