JakeMN7461 JakeMN7461
  • 13-10-2021
  • Mathematics
contestada

Diana bought 4 liters of nail polish for $20. How much would it cost her if she bought 6 liters of nail polish?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-10-2021

Answer: $30

Step-by-step explanation:

L = liter

4L = $20

2L = $10

1L = $5

6L = $30

Answer Link

Otras preguntas

A gas expands from an initial volume of 0.040 m^3 and an initial pressure of 210 kPa to a final volume of 0.065 m^3 while its temperature is kept constant. How
Calculate the mass of a 0.9 m^3 block of a material having a density of 12500 kg/m^3.
a computer sells for$995. which is markedup 35% Whats the cost of computer
Express the weight of the main axle of the 1893 Ferris wheel in kilograms.
The equation of line CD is y = -2x - 2. What is the equation of a line parallel to line CD in slope-intercept form that contains point (4,5)?
In a voltaic cell, the ____ electrons and is oxidized, while the______ electrons and is reduced.
Nickel and Dimed Ehrenreich And one of her coworkers at the maids margin noticed that Holly doesn’t look well they think that Holly
drag the tiles to the correct boxes to complete the pairs. not all tiles will be used. solve for x and match the solutions
What is the denotation of the word home?
A typical aircraft fuselage structure would be capable of carrying torsion moment. a)True b)- False