quiariwright188
quiariwright188 quiariwright188
  • 14-10-2021
  • Mathematics
contestada

At a candy store you could get 3 giant lollipops for $8.94. How much would it cost to buy 6 lollipops?

Respuesta :

angelinadelaquor
angelinadelaquor angelinadelaquor
  • 14-10-2021

Answer:

$17.88

Step-by-step explanation:

6/3=2

8.94·2=17.88

Answer Link
Аноним Аноним
  • 14-10-2021

Answer:

53.64

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

4x - 5 = 11 is an example of a
Which of the following would be best way to begin the body of a letter of inquiry?
1. Does Pericles claim that Athens is a generous city?
Which of the following expressions is equal to ?
Describe the offspring of world war 2 generation
What text features are included in this text? Check all that apply - a title - a subtitle - headings - image captions - illustrations - a numbered list
Which of the following describes federalism? A A strong national legislature gives equal voice to all citizens B State and national governments share power. C S
1) Which of the following can be safely done in a laboratory? -Eating food -Tasting the chemicals -Having hair loose -Washing hands 2) You have two clear liquid
what is the difference between a factor market and a product market?
Which statement best describes the introduction of an argumentative essay