dianamanukyan8 dianamanukyan8
  • 15-10-2021
  • Mathematics
contestada

$4.99 for 19lb unit rate

Respuesta :

mrq15
mrq15 mrq15
  • 20-10-2021

Answer:

.26cent/lb

Step-by-step explanation:

you need to know how much it costs for one pound.

divide 4.99/19 lbs

.26 cents per pound

.26cent/lb

Answer Link

Otras preguntas

In an earthquake, the release of stress caused by tension or compression in generates waves о plates, P Waves masses, P Waves seismic, P waves bombs, S waves ma
The odometer on Ed's car shows 8,946 miles. The odometer on Beth's car shows 5,042 miles driven. Which car has traveled the most miles? (NO LINKS)
which of these colonists performed scientific experiments to explore new ideas?
Which of the following is NOT TRUE about the Nazi death camps? Camp authorities often cremated the bodies of the children, women and men they murdered with pois
QUICK Which is a research topic that Randall might be inspired to learn more about? A) How to become a guidance counselor B) How teachers are trained in his sta
HEY PEEPS My scale factor 6/6 and 45/60 whats the answer?
Which number number is equal to |-12|-|-3| ?
Please Need Rn, I need finals
Point A is located at (1, 5), and point A′ is located at (-2, 1). What is the distance from B to B′ ?
Suppose that the U.S. government increases income taxes on individuals earning more than $500,000/year and uses the revenue from this tax increase to subsidize