zobear1512
zobear1512 zobear1512
  • 15-10-2021
  • Mathematics
contestada

HELP MY MIND IS DRAWING A BLANK!!!!!!
Q: you can buy 5 boxes of cereal for $13. How much is one box of cereal?

Respuesta :

hamstergonz315
hamstergonz315 hamstergonz315
  • 15-10-2021

$2.60

I did 13÷5 and got 2.6

then made it to an actual money amount

which is 2 dollars and sixty cents

Answer Link
Аноним Аноним
  • 15-10-2021

Answer:

Each box of cereal is 2.60 cents

13 divided by 5 is 2.6

2.6 is the same thing as 2.60

Step-by-step explanation:

Hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

An apple crisp recipe calls for 90 grams of white sugar and 55 grams of brown sugar. How many kilograms of sugar, including both white and brown, are needed to
Molly hue apparels inc. (mha) had been outsourcing its production to less-developed countries in order to reduce its cost of production. with the emergence of i
who killed jose rizal
Nearby geothermal energy vents suggest a location is close to a A) sunny climate that gets heavy rainfall. B) spreading tectonic plate boundary. C) region
Identify the coefficient of -24x^7y^3 A;-3 B;-24 C ; 24 D ; 3
What is the discriminant of the polynomial below? 2x2 + 4x - 9
what is the surface area
What is liquids rising in a thermometer as temperature increases is an example of?
A mixture of c2h2 and ch4 has a total mass of 230.9 g. when this mixture reacts completely with excess oxygen, the co2 and h2o products have a combined mass of
The ocean contains ecosystems that can support life without plants. Where are these ecosystems most likely located? A. In the open ocean B. Near the shoreline C